úterý 4. dubna 2017

Malbec day se blíží!

6 základních Bordeaux odrůd


Malbec pochází z Francie a proslavil se zejména tím, že patří mezi 6 základních odrůd z Bordeaux. Jeho sláva zde po roce 1956 opadla, protože více jak 75% vinic s odrůdou Malbec nepřežilo kruté mrazy a tyto nebyly nikdy nahrazeny. Jeho hvězda se ukázala a zazářila ve vínech z Argentiny, kde si z této odrůdy postupně vypěstovali odrůdu národní. Proto jsou to právě Argentinci, kteří svátek Malbecu organizují.


Víno-klub

Do šesti základních odrůd Bordeaux patří: Merlot, Cabernet sauvignon, Cabernet franc
Petite verdot, Malbec a Carmenere


Nejlepší Malbec je argentinský Malbec


V roce 1852 najal Domingo Faustino Sarmiento, který byl klíčovou osobou na argentinské politické scéně, prominentního francouzského agronoma Michela Aimé Pougeta, aby se podíval na možnosti rozvoje argentinského vinařství. Pouget své zkoumání zahájil v Mendoze, kde vytvořil nové univerzitní programy zaměřené na vinařství. Pouget do Argentiny přivezl odrůdy jako jsou: Cabernet Sauvignon, Pinot noir a Malbec. Na základě jeho studií na vládu v onen slavný den (17. dubna 1853) putuje návrh pana Sarmienta, aby se na oblast vinařství Argentina zaměřila, aby se soustředila na kvalitu a více odrůd. A tak se stalo...

Zatímco v Evropě řádila phylloxera a vinice hynuly, v Argentině nastal rozkvět vinařství v čele s odrůdou Malbec, které vyhovovalo silné slunce a drsná krajina argentinských svahů. Dařilo se jí zde lépe, než v její původní domovině. Po phylloxerové pohromě přišel na Francii mráz a zpustošil to, co ještě z Malbecu zbylo. Argentina se tak stala hlavní zemí Malbecu.

Víno-klubV roce 1977 byl poprvé v Argentině vyroben Malbec, který zrál v dubových sudech, čímž se zrodila světová ikona Malbecu. Když v roce 1980 zasáhla Argentinu ekonomická krize, setmělo se i nad osudem Malbecu. Většina keřů byla vyklučena, aby ustoupila nenáročným odrůdám, ze kterých se dělalo sudové víno se zaměřením na kvantitu. Na konci 20. století si ale Argentinci uvědomili, že se musí zaměřit na prémiová vína určená pro export a opět se vrátili ke své zapomenuté hvězdě - Malbecu, který je zde nyní nejpěstovanější odrůdou. Od té doby si své místo získává i na světové scéně.
V roce 1993 o něm britský novinář Harold Hechor napsal, že je "Orgasmic". Je to krásný dvojsmysl, který v sobě ukrývá fakt, že se vína pěstují s dodržováním zásad organického zemědělství, a druhým smyslem je to, že si ho okamžitě zamilujete tak, jak se to stalo i nám :-)

Inkoustová barva a fialky

Charakteristika této odrůdy Vám přesně prozradí, proč jí budete milovat. Víno má tmavší barvu, inkoustově červenofialovou. Ve vůni poznáte červené ovoce a fialky. V chuti vás budou bavit tóny krásně vyzrálého ovoce zejména višní. Struktura vína je středně plná se sametovými třísly, takže se velmi lehce pije, i když to není lehké (řídké) víno. Další příchutě, ať už čokolády, kávy, kouře nebo vanilky se do chutě vína dostanou zráním v barikových sudech.
Víno-klub
Naučnou kolekci světových Malbeců koupíte ZDE.

Oslavte to s Malbecem

17. dubna se každoročně slaví světový den Malbecu (Malbec World Day), a abyste i vy mohli slavit s nimi, připravili jsme pro vás několik tipů, kterými si zpříjemníte (nejen) Velikonoční pondělí:

  • FRA - Clos Troteligotte - Malbec Cahors, 2011 - Jihozápad Francie se vyznačuje Malbeky s nejdrsnějšími tříslovinami, které se pro změknutí musí nechat dlouho zrát na lahvi. Proto ten "archivní" ročník 2011. 
  • ARG - Tamarí - Malbec Reserva, 2014 - Ukázkový Malbec hluboké a intenzivní barvy s vůní květin, zralého ovoce a čokolády. Víno zrálo několik měsíců v dubových sudech. Název mladého vinařství - Tamarí - vychází z domorodého nářečí a znamená "dělat věci s láskou a vášní". To sedí ;-)
  • ARG - Doňa Paula - Malbec Estate 2014 - Je každoročně perlou naší degustace. Tento Malbec naopak maceruje při nízkých teplotách a zraje výhradně ve francouzských dubových sudech po dobu 10 měsíců. 

Žádné komentáře: