úterý 10. července 2018

Víno na gril

Naložte maso, nachlaďte víno a rozžhavte gril! Letní grilovací sezóna je v plném proudu a my z Víno-klubu pro vás máme šestici krásných vín, bez kterých se žádná grilovačka neobejde.


V kolekci Víno na gril najdete šest vín k typickému grilovacímu menu. Kolekce je určena pro 6 - 10 osob. Záleží ovšem na tom, jak dlouho budete sedět a jak moc toho k jídlu dokážete vypít. Vína v kolekci můžete samozřejmě zakoupit i po jednotlivých kusech a popíjet je jen tak samotné, bez jídla :-).

         

 JAKO APERITIV
Mikrosvín - Svatovavřinecké rosé, 2017
Toto růžové voní po malinách a lesních jahodách. V chuti víno působí hodně ovocně, ale přesto si zachovává lehkost a svěžest. Hodí se jako aperitiv, zároveň se ovšem krásně snoubí s lehčími a jednoduššími pokrmy: například se salátem s fetou, vlašskými ořechy a jahodami nebo s carpacciem z červené řepy. 


K HERMELÍNU: Šilinek Jiří - Solaris, 2017Suchý Solaris byl pro nás největším překvapením ročníku 2017. A zřejmě jsme nebyli jediní, protože toto víno sbírá jedno ocenění za druhým. Na Valtických vinných trzích mu byla udělena zlatá medaile a na soutěži MUVINA získal titul Šampiona. Vy si tento Solaris můžete otevřít ke grilovanému hermelínu s brusinkami. 


KE KUŘECÍMU ČI KRŮTÍMU: BMVinařství - Chardonnay, 2016Víno má intenzivní, minerální vůni s tóny pomerančového květu. V ústech vám exploduje tropické ovoce, kdoule a moruše. Toto Chardonnay si odneslo Zlatou medaili ze soutěže Salon vín 2018! Bude se hodit ke grilovanému kuřecímu či krůtímu masu. Nejlépe uděláte, když maso před grilováním necháte 2-3 hodinky naložené v jogurtu s citronem. 


K ZELENINĚ A RYBÁM: Zámecké vinařství Bzenec - Veltlínské zelené, 2016Veltlínské zelené z řady EGO vás překvapí jemně kořenitou vůní s tóny mandlí a hrušek. V chuti očekávejte křupavou kyselinku a minerální závěr. Nalévejte jej ke grilované zelenině s mozzarelou a bazalkou, koriandrem nebo citronovou trávou nebo ke grilovaným rybám s lehkým listovým salátkem a ředkvičkami.


K HOVĚZÍMU MASU: Baudron - Malbec, 2016K hovězímu masu se vždycky hodí Malbec. Tento argentinský Malbec jde spíše do ovocna. Převažují v něm tóny švestek a ostružin. Hodí se zejména ke šťavnatému masu v co nejpřírodnějším stavu, které necháte uprostřed krásně narůžovělé. 


ČERVENÉ NA ZÁVĚRAlma Cersius - Pont de Caylus Rouge, 2016Sametově jemné cuvée (Merlot, Cabernet Sauvignon, Syrah, Carignan) s pevnými tříslovinami a dlouhou dochutí. Velmi dobře si rozumí s masovými specialitami jako jsou výrazně ochucené burgery, tučnější hovězí krkovička nebo hovězí tatarák. 

Žádné komentáře: