pátek 8. září 2017

Představujeme vám... B\V vinařství Bábíček \ Vacenovský

možná jste si už všimli, že do našeho portfolia přibylo nové vinařství, které se prezentuje pod tajemnou zkratkou B\V (ano, psáno s obráceným lomítkem - postrachem všech textových editorů). Toto vinařství má na svědomí nejen výborné růžové Frizzante, jež si zamilovala naše Karolína z Víno-klubu, ale i oranžové víno, o kterém jsme vám psali před týdnem, a máme na něj pouze samé pozitivní ohlasy.

Vinařství B\V bylo založeno v roce 2012, kdy se podnikatel a vášnivý milovník vín Zdeněk Bábíček rozhodl investovat do vinařství svého kamaráda, malovinaře Petra Vacenovského. Ačkoli je vinařství relativně mladé, získalo už několik prestižních ocenění nejen u nás, ale i v zahraničí.

Např. jejich (bohužel už vyprodaný) Ryzlink rýnský 2013 byl na mezinárodní soutěži San Francisco International Wine Competition vyhlášen Nejlepším Ryzlinkem a zároveň Nejlepším bílým vínem celé soutěže! 


Best of... BÁBÍČEK \ VACENOVSKÝ jen za 1249 Kč
Vinařství sídlí ve slovácké obci Milotice a celkově obhospodařuje 57 hektarů vinic. Vína jim poté dozrávají ve sklepech barokního a pohádkového milotického zámku, které si pro tento účel zrekonstruovali. 


V naší BEST OF kolekci najdete hned několik pokladů z tohoto zámeckého sklepa:
 • Vzácnou odrůdu Sylván, při jehož degustování jsme se trochu zapotili. Sušené banány jsme odhalili hned, ale s bylinkami už to bylo o něco těžší ;-). Nakonec jsme se shodli na bazalce ve vůni a troše tymiánu v chuti. Tak schválně, co tam najdete vy!
   
 • Na Slovácku se rodí skvělé Ryzlinky rýnské, což potvrzuje i tento z Vinařství B\V, který si z londýnského Decanteru přivezl stříbrnou medaili. Vyznačuje se odrůdově typickou vůní lipového květu doplněnou o vůni rozkvetlých kosatců.   
   
 • Květinkovo-kořeněné Rulandské šedé, které voní po pečené hrušce, bylo oceněno hned několikrát. Stříbrnou medaili získalo v Bruselu (Concours mondial de Bruxelles 2017) a na Prague Wine Trophy bylo dokonce oceněno zlatem!
   
 • Zlato si v Bruselu vybojoval i Tramín červený. Je krásně slaďoučký s tóny sušených rozinek a medu. Podávejte ho vychlazený jako aperitiv nebo k asijské kuchyní. Tramín si totiž velmi dobře rozumí s kari.
   
 • Frankovka klaret rosé se obzvlášť hodí na nadcházející babí(čkovské) léto. Voní po banánech a lučním kvítí. Plná jahodová chuť je zde podpořena svěží kyselinkou. A za to si vysloužila zlatou medaili z Prague Wine Trophy
 • André 2015 má maličko vyšší alkohol (13,5%), ale díky doporučenému mírnému podchlazení, je krásně ovocné. Jeho švestková chuť přechází v ústech do třešňových tónů a končí jemně pikantní pepřovou dochutí. 
Rulandské šedé na vinici
Lahvování Frankovky klaret rosé

Vinařství je poměrně mladé...
... přesto se pyšní i světovými úspěchy

Žádné komentáře: