čtvrtek 19. července 2012

Přidejte se: 2. společný nákup Bordeaux v režimu En Primeur

Vážení přátelé ve víně,

již podruhé Vám nabízíme možnost přidat se k nákupu vín z Bordeaux v režimu En Primeur (v předprodeji).

Bordeaux vína patří mezi nejdražší a nejvyhledávanější na světě (proto jsou nedostatková), a díky tomu je upraven i režim jejich prodeje. Prodej En Primeur vlastně selsky řečeno znamená "Předprodej". Vybraná vína, která jsou aktuálně v sudu, si nyní zarezervujete, zaplatíte a dostanete je cca půl roku po jejich nalahvování v roce 2014.

Více o Bordeaux vínech coby investici a systému jejich prodeje naleznete ZDE.

Výhody režimu En Primeur a naše společného (sdruženého) předprodeje:

- nákup vybraných Bordeaux vín za nejlepší cenu (cena Bordeaux většinou stoupá)

- možnost koupit méně lahví od druhu než bednu (Bordeaux se běžně prodává po bednách o 12 lahvích)

- budete mít koupené lahve, které v době jejich nalahvování třeba už nebudou ke koupi (nebo za mnohem dráž)

Naši nabídku naleznete v excelové tabulce v příloze našeho newsletteru, který si můžete stáhnout ZDE.
Systém objednávání:

- vyplňte Vaše požadavky v kusech lahví do přiložené excelové tabulky (sloupec D)
- odešlete nám ji v příloze na email [email protected] s předmětem Bordeaux 2011 - předprodej
- objednávku Vám potvrdíme až ve chvíli, kdy obdržíme potvrzení o dostupnosti vybraných vín z Francie (případně Vám ji ponížíme nebo navrhneme jiné úpravy)
- následně Vám vystavíme zálohovou fakturu na celou částku ceny vybraných a potvrzených vín
- vína Vám budeme doručovat v druhé polovině roku 2014

- příjem objednávek uzavřeme cca 6. 8. 2012 (pokud bude ještě co prodávat...)

Vysvětlivky k tabulce vín:

- většina vín, která nemají uvedeno jinak (kromě slavného sladkého Sauternes), jsou červená
- bílá jsou jenom ta, která mají výslovně uvedeno blanc (= bílý) (opět kromě Sauternes)
- všechna vína jsou ročníku 2011
- všechna vína, která nemají uvedeno jinak, jsou v lahvích 0,75 l (Ch. Petit Lion je v lahvi 0,5 l)
- stanovená cena je cena za lahev s DPH

Hodnocení slavných:

Pro lepší orientaci máte v tabulce uvedeno i hodnocení vinařských autorit: časopisů Wine Spectator a Decanter a slavného degustátora Roberta Parkera. Ten k vybraným bodům ještě připisuje znak "+", což znamená, že toto víno je tím nejlepším, co z daného sklepa za svou kariéru ochutnal.

Rada na závěr:

Nebojte se objednat jakékoliv množství lahví. Naší silou bude, že všechny objednávky sdružíme a Vy tak získáte prostor objednat třeba víc různých lahví. Odpadne Vám povinnost minimálního nákupu (12 lahví). Ovšem ti, co si objednají 12 lahví, dostanou svá vína v dřevěných bedýnkách. (P.S. To, co se z nich dá vykouzlit, znáte z naší prodejny a více inspirace Vám pošleme v příštím mailu :-)

Legendární kniha:

Budete-li se chtít v oblasti Bordeaux dovzdělat, pořiďte si krásnou velkou knihu Legendární Bordeaux za výjimečnou cenu. Původně stála 1999 Kč, ale k nákupu vín ji od nás můžete koupit za 499 Kč. (P.S. Tato kniha byla pokřtěná ve stejnou dobu jako Víno-klub :-)

Šťastnou ruku při výběru Vám přeje

Veronika a Radek z Víno-klubu