úterý 27. listopadu 2018

Vánoce v krabici 2018

Nejžádanější kolekce roku je tady!!! Naše kolekce vín VÁNOCE V KRABICI, která je přesně vyladěná k tradičnímu vánočnímu menu, Vám totiž vyřeší hned několik starostí najednou. Vyřešíte si s ní své sváteční vinné menu a klidně i několik dárků pro své blízké či vzdálené příbuzné a obchodní partnery.

Právě proto, že je tato kolekce oblíbeným vánočním dárkem, ji balíme do speciální vánoční odnosné krabice, do které dále přikládáme i dopis s vánočním menu, kde je vždy napsáno i něco o vínech včetně doporučeného pořadí konzumace či kombinace se svátečními pokrmy tak, aby si ji dokonale vychutnali i ti, co nás na internetu třeba vůbec nesledují.

Oblíbenost této kolekce a fakt, že ji děláme už dvanáctým rokem, je obrovsky zavazující, chceme-li zároveň udržet vysoký standard vín a příjemnou cenu kolekce, abyste z ní měli o svátcích co největší zá(u)žitek ;-)

Letos si můžete vybrat kolekci se SEKTEM (perlivou) či bez sektu (neperlivou) nebo ve zvýhodněné dárkové bedýnce (v bedýnce).
Vína do vánoční kolekce jsme letos vybírali z 89 skvělých předvybraných vín, která by si tam zasloužila být všechna. Po náročných finálových kláních ochutnávaných a rozhodovaných naslepo jsme pro letošek zvolili tuto vánoční sestavu:   
 • Aperitivem do perlivé kolekce byl letos zvolen Sekt Matthias - pravý sekt vyrobený tradiční šampaňskou metodou z odrůd Pinot blanc a Chardonnay. Kdyby Vám snad o Vánocích chybělo zlaté prasátko, tak Matthias se Vám na stole blýskne velkou zlatou medailí z Texasu. Nebo se podívejte na jeho hvězdičky u nás (zde).
   
 • Aperitivní post v neperlivé kolekci jednoznačně vyhrál Ryzlink vlašský 2017 z Mikrosvínu, jehož neporazitelnou pozici potvrdilo i nejvyšší ocenění v soutěži Prague Wine Trophy, kde se stal Šampionem. Toto krásně suché minerální víno připraví žaludek na náročné štědrovečerní hody.
   
 • Ke smaženému kaprovi se vždy hodí pěkně vyzrálá burgunda. Svou plností nás letos nejvíce zaujalo Rulandské bílé z výjimečného ročníku 2015. Pochází z Dunajovického Zimního vrchu a my doufáme, že budou bílé Vánoce na štědrovečerním stole i za okny.
   
 • K vánočnímu cukroví Vám bude letos nejvíc ladit (nebo ledit ;-) ledové víno z odrůdy André s tóny medu a kandovaných citrusů koncentrované do každé kapky tohoto vzácného dezertního vína. Pro zachování jeho svěžesti si ho před podáváním vychlaďte na cca 8°C.
   
 • K půlnočním chlebíčkům se nejlépe hodí suché a minerální bílé víno. Po celodenním slavení Vás určitě nejlépe osvěží oblíbený suchý německý Ryzlink. Těšte se na tóny bílé broskve, lipového květu, kandovaných limetek s dovětkem lékořice. Můžete ho alternativně podávat i jako sváteční aperitiv v případě, že byste našli jiné (třeba snídaňové) uplatnění pro náš štědrovečerní sekt.
   
 • Klasikou naší vánoční kolekce je Tawny portské, které si svůj úkol plní coby aperitiv na 1. svátek vánoční. Nemusíte ho ale vypít celé, protože klidně vydrží i rok, pokud to tedy vydržíte Vy a Vaše sváteční návštěvy.
   
 • Ke slavnostnímu obědu na 1. svátek vánoční, k němuž se obvykle podává svíčková nebo kachna, Vám opět doporučujeme víno z výjimečného ročníku 2015. Je to nejlepší červené víno, které kdy ve vinařství Zlomek a Vávra vyrobili, proto ho nechali 20 měsíců zrát v sudech z francouzského dubu. Svou premiéru si tento borůvkovo-ostružinový Cabernet Sauvignon s tóny čokolády a tabáku odbude až na Vašich svátečních stolech a my jsme si jisti, že bude zlatým hřebem Vašeho letošního slavnostního hodování.

Na závěr se s Vámi podělím o jednu praktickou radu. Pokud jste doma na Štědrý den jenom čtyři (dospělí), doporučuji podávat vybraný aperitiv již ke snídani. Sice (snad) neuvidíte zlaté prasátko, ale sváteční den bude o to veselejší. My jsme doma totiž nikdy nestihli u večeře vypít obě dvě lahve, protože spěcháme ke stromečku, takže jsme i kapra zpravidla zapíjeli aperitivními bublinkami, (které jsou z burgundských odrůd a hodí se i pro tento případ). Plánované víno ke kaprovi jsme pak snoubili až s chlebíčky... Pokud se rozhodnete pro stejný postup, doporučuji Vám naši osvědčenou kombinaci Sektu Matthias k míchaným vajíčkům podávaným se sýrem parmezánového typu ;-)

Žádné komentáře: