středa 25. července 2018

Nejmedailovější Volařík

Za dobu, co jsme se Volaříkovi plně nevěnovali, stále vyhrával a následně obhajoval, až je z toho slušná sbírka titulů.


V naší výběrové kolekci BEST OF... VOLAŘÍK - nejmedailovější vám představujeme jeho nová vína z ročníků 2016 a 2017, která společně posbírala (zatím ;) 6 velkých zlatých, 11 zlatých a 1 stříbrnou medaili.Samozřejmě to není jen o medailích, které navíc na své lahve často ani nelepí. 

Na těchto šesti lahvích v kolekci Best of... Volařík - nejmedailovější má například nalepenou medaili jen jednu jedinou, a to na Vlašáku ;-) 

V první řadě nám vybrané víno musí chutnat. Výsledky na soutěžích jsou jen dalším potvrzením, že jsme si vína vybrali správně a že máme naše chuťové pohárky vykalibrované na (v dobrém slova smyslu) mainstreamovou chuť...

  • Nejmedailovějším vínem této naší nové kolekce je suchý Ryzlink vlašský z trati Plotny. Vlašákové tratě je potřeba u Volaříků řádně rozlišovat, protože jich mají hodně ;-) Jsou vlastně takovým Vlašákovým vinařstvím. Vlašák z Ploten bojoval o titul Šampiona Valtických vinných trhů, který mu však letos vyfouknul jiný Volaříkův Vlašák z viniční trati Levá Klentnická (toho času vyprodaný).Námi vyvolený Vlašák z Ploten má mimo jiných úspěchů např. i Velkou zlatou medaili z Prague Wine Trophy 2017 a tutéž z Grand Prix Vinex 2018.
  • Dalším úspěšným vínem od Volaříků je oblíbený černorybízový Hibernal, který je vyráběn v rámci ekologické produkce vinařství. Na svém kontě už má Velkou zlatou medaili ze soutěže Prague Wine Trophy 2018.
  • Je až s podivem, kolik už stihnul tento Ryzlink rýnský z viniční trati Purmice vysoutěžit medailí. Celkem pět! Z toho dvě velké zlaté: z Valtických vinných trhů 2018 a z Grand Prix Vinex 2018. Vína v této Volaříkově nejvyšší produktové řadě zvané Terroir jsou totiž vyráběna na delší zrání, proto se v chuti otevírají později. Vzhledem k tomu, že je tento nádherně meruňkový rýňák úspěšný už teď, máte se ještě určitě na co těšit, až v lahvi dozraje. Nepropásněte ho!
  • Na viniční trati Věstoňsko má Volařík monopol. To znamená, že vlastní všechny zdejší vinice. Věstoňsko je převážně osázeno Veltlínem, kterému se zde mimořádně daří. Dělají se odsud vína do řady Klasik i Terroir. Vybraný Veltlín je novým ročníkem z klasické řady. Těšte se na svěží, limetkovo-pepřové tóny, za které si už vysloužil pochvalu i Velkou zlatou medaili ze soutěže Festwine 2018.
  • Co by to bylo za kolekci od Volaříka, kdyby v ní chyběla Pálava. Vybrali jsme vám Pálavu od Božích muk s perfektně vybalancovaným poměrem cukru (7,0 g) a kyselin (7,1 g). Přestože je podle vinařského zákona možné si vybrat, zda víno s touto téměř absolutní rovnováhou cukru a kyselin, zatřídíte jako suché či polosuché, vinař se přiklonil k té druhé možnosti. Této mandarinkové Pálavě lehký cukru v chuti svědčí, když je navíc tak krásně vyvážen pěknou kyselinkou. Podtrženo, sečteno - tato Pálava už získala zlatou medaili z Prague Wine Trophy a krásné hvězdičkové ohodnocení od vás ;-) Je prostě Boží. A už ani muk! 
  • Další úspěšnou vlaštovkou z nového ročníku 2017 je tento Sauvignon z úspěšné viniční trati Levá Klentnická (vzešel odsud Šampion Valtických vinných trhů 2018). Tento Sauvignon vás potěší klasickým odrůdovým aroma (černý rybíz, angrešt) doladěným podobně laděnou chutí, podtrženou výraznou minerální linkou, která většině novozélandských Sauvignonů tak žalostně chybí. Vína z Pálavy jsou prostě vína z Pálavy... Co dodat? Jo přece, ty medaile! Tento Sauvignon už má 3 zlaté. Z Valtických vinných trhů, Festwine a Grand Prix Vinex.Žádné komentáře: