pondělí 25. července 2016

Letní blbinky s bublinkami

Vymysleli jsme si nelehký, ale zábavný, letní úkol, a sice, že vám vymyslíme nejlepší letní vinné drinky. Nakoupili jsme si proto všelijaké zdravé sirupy: bezinkový, zázvorový, malinový, rebarborový, okurkový, levandulový, meduňkový a mangový. Otevřeli jsme nespočet suchých vín i bublinek, otrhali zahrádku a vyplenili mrazáky. Pak jsme míchali, pili, fotili, míchali a zas dokola. Několikrát jsme se museli jít spravit na burger nebo sekačku. Z celého toho dvoudenního snažení (a smažení) nám (zatím) vznikl jeden originální drink. Ale stojí za to!


Veronika z Víno-klubu ví, jak na letní pití
Osobně nemáme rádi komplikované recepty, na které musíte nakoupit nespočet ingrediencí, z nichž některým nemůžete přijít na jméno ani na to, kde je sehnat. Cílem bylo vymyslet jednoduchý a dostupný osvěžující vinný drink na léto.


Osobní zkušeností jsme došli na to, proč se v létě dělají střiky. Pokud chcete víno nebo bublinky konzumovat po celý letní den, je potřeba snížit obsah alkoholu, nejlépe přidáním studené vody. Zředěním ale snížíte i chuť vína, kterou je pak potřeba přikrášlit, ať už sirupem, mraženým ovocem a/nebo bylinkami.

Ze všech možných kombinací a poměrů nám nejlépe vyšel recept na níže uvedený drink, který zatím hledá jméno. Pracovně mu říkáme ZÁ-STŘIK, protože je to vinný střik se zázvorovým sirupem ;-) Chtěli bychom ale asi najít něco chytlavějšího a líbeznějšího. Věříme, že časem na něco, třeba i s vaší pomocí, kápneme!
VÝSLEDNÝ RECEPT NA ZÁ-STŘIK

1/ zpola plnou lžičku zázvorového sirupu nalijte na dno sklenice na stopce
2/ sklenici do poloviny naplňte bublinkami (na výběr máte třeba zde)
3/ sklenici doplňte doplna studenou, ideálně perlivou, vodou
4/ přidejte led, mražené ovoce (maliny, jahody, lesní směs) nebo plátek limetky
5/ osvěžte lístkem máty a/nebo zamíchejte levandulí


POZNATKY OD MÍCHAČKY:
 • Nejlepší sirup
  Ze všech sirupů nám nejlépe fungoval zázvorový, protože je sladko pikantní. Nejlepších výsledků jsme dosahovali, když jsme ZÁ-STŘIK míchali z Prosecca La Farra s limetkou. Sirup se ale do drinku musí dávat velmi opatrně, spíš míň než víc. Je dobré s ním ale ve skleničce začít, aby se po přidání dalších tekutin dokonale rozmíchal.
   
 • Nejlepší víno
  Záleží na tom, co máte po ruce a co máte rádi. Sušší nebo sladší. Svěžejší drinky nám ale vycházely ze šumivých vín. Efektní jsou i růžová vína, i s těmi šel dobře zázvor!
   
 • Nejlepší voda
  Bublinky dělají svěžest, takže doporučujeme perlivou vodu, ale pozor, aby nebyla slaná! Čím neutrálnější, tím lepší. V případě použití vinných bublinek můžete drink ředit i kohoutkovou vodou.
   
 • Nejlepší ovoce
  Mražené ovoce vinný drink osvěží, trochu osladí, trochu obarví a hodně zkrášlí. Nám nejlépe ladily maliny, protože nejsou ani malé, ani velké a na chuť jsou sladko kyselé.
   
 • Nejlepší bylinky
  Ze zelených lístků nám nejlépe vyhovovala máta. Nesmíte ji ale trhat na malé kousky, protože se to pak nepříjemně pije. Pokud budete drink dělat do velké nádoby se sítkem, pak mátu klidně natrhejte. Levanduli namočte jen na chvíli, protože je její vůně strašně intenzivní. Ideálně s ní jen drink zamíchejte a vyjměte pro další použití. 

K vyrábění střiků se vám budou hodit tyto BUBLINKY (a/nebo další šumivé a perlivé kolekce viz níže) nebo oblíbená kolekce lehkých tichých suchých vín - LETNÍ PITÍ.

Pečlivě odměřujeme ;-)

Žádné komentáře: