pondělí 5. července 2010

VÍNO-TÝDNE: 6 nejprodávanějších v týdnu 28. 6.–4. 7.Začaly prázdniny a ukrutná vedra. Ideální k pití svěžích růžových, co říkáte? ;-) Ve Víno-klubu jsme lehounce odpočívali, ale nebojte, myslíme na vás i o dovolených a svátcích!
A jak zamávalo vysvědčení s naším žebříčkem nejprodávanějších vín?


1. místo – Fragolino / Rocca dei Forti, Itálie
Popatnácté první aneb místo kytky paní učitelce lahev italských červených bublinek!
(Kdybyste ale měli chuť na změnu, vyzkoušejte rovněž italské perlivé, tentokrát bílé s vůní pomerančovníku a nízkým obsahem alkoholu – Valsé.)2. místo – Tramín červený výběr z hroznů 2008 / Réva Rakvice, řada Královna Kateřina
Už od února je do našeho žebříčku začarováno aroma růží v medu neboli polosladký Tramín červený ve výběru z hroznů z Rakvic. Plné, kulaté, elegantní.


3. místo – Cépage Rulandské šedé 2008 / Nové vinařství
Pinot gris s minerální, kořenitou až zemitou vůní i chutí v apartní lahvi se skleněným uzávěrem a šik etiketou.


4. místo – Pálava výběr z hroznů 2007 / Vinařství Krist
19 medailí v krabici, tak jsme nazvali výběr krásných a oceněných vín od mladého Tomáše Krista. A nechybí v něm ani polosuchá Pálava.5. místo – Pálava výběr z hroznů 2009 / Vinařství Šilinek
Nejlepší bílé víno z našich narozenin se probojovalo i na páté místo top 6. Ve vůni ucítíte kandované ovoce a mandarinku, která krásně souzní s harmonickou chutí přezrálých hroznů.


6. místo – Cabernet Sauvignon pozdní sběr 2007 / Réva Rakvice, řada Gallery
Pozici tichých červených vín opět hájí jediný zástupce – suchý Cabernet Sauvignon s vůní lesního ovoce, která v chuti přechází do černého rybízu a borůvek.


Červené perlivé na úvod, červené tiché na závěr, čtyři bílá uprostřed, z toho dvě Pálavy – tak lze stručně shrnout výsledky z prvního prázdninového týdne.
Přejeme vám pěkné volné dny a na shledanou zase v neděli u žebříčku nejprodávanějších vín!

Žádné komentáře: