pondělí 31. května 2010

VÍNO-DNE: Svatovavřinecké rosé pozdní sběr 2009 / Spielberg (jen za 139 Kč)

V uplynulých třech dnech se scházeli gurmáni z Prahy a okolí v zahradách Pražského hradu, kde mohli ochutnat to nejlepší z více jak 30 restaurací – ano, konal se další ročník Prague food festivalu.

A protože k výbornému jídlu patří i výborné pití, nemohlo chybět ani víno. Nejžádanějším vínem se stalo víno moravské, což nás velmi těší, a protože počasí a atmosféra k tomu sváděly, není se čemu divit, že šlo o víno růžové – Svatovavřinecké rosé pozdní sběr 2009 ze Spielbergu.

Svatovavřinecké rosé pozdní sběr 2009 má příjemnou barvu světle růžových okvětních plátků růže. Vůně je nasládlá, ovocná, nejvíce připomíná zralé jahody. Kulatou ovocnou chuť přírodního zbytkového cukru (28,9 g/l) podtrhuje svěží kyselina (5,4 g/l).

Toto polosladké rosé dozajista uvítají milovníci nasládlých vín. Řádně jej vychlaďte a servírujte například k dezertům s ovocem.

Ochutnejte nejpopulárnější víno z Prague food festivalu 2010 – za 139 korun může být Svatovavřinecké rosé vaše!

PS: Všem milcům růžových vín určitě uděláte radost kolekcí Růžové potěšení ;-)