pondělí 11. ledna 2010

ROZVAHA A VÝSLEDOVKA 2009

Vážení přátelé,

Veronika Vám poctivě psala celý loňský rok, zatímco já jsem si zachovával určitý odstup, díky kterému si dnes můžu s nadhledem zarozvažovat nad loňskými výsledky.

ROZVAHA:

přestože jsme do loňského roku vstupovali se značnými obavami kvůli evidentní krizi, naštěstí jsme tu ještě dnes ;) Krize se mnohem více projevila v nervóznějším jednání našich obchodních partnerů, než v případném výpadku prodejů. Skutečný výpadek se projevil pouze v segmentu úplně nejdražších vín (např. Bordeaux). Naopak se statisticky velmi relevantně ukázalo, že Váš vztah k vínu hory (krize) přenáší. Dovolte, abych Vám za to osobně poděkoval, protože nás to udrželo nad vodou (a ve víně :) a pomohlo nám to k velmi pěknému, a rozvojem nabitému, roku. Pro ilustraci bych Vám rád shrnul některé milníky uplynulého roku:

- zažehnali jsme pokus o ukradnutí a zneužití naší databáze (díky Vám!)
- převzali jsme jeden konkurenční eshop z Hradce Králové (díky Michale!)
- Karel Brázda z Liberce u nás vyhrál 1000-lahví vína (díky nám :)
- oslavili jsme naše druhé narozeniny velkou ochutnávkou v hotelu Majestic (díky vinařům!)
- také jsme se z wi-fi kaváren přestěhovali do vlastní kanceláře
- do týmu a do kanceláře se k nám přidala Monika (díky Janě)
- v průběhu roku jsme přestěhovali sklad ze zaPrahy do Prahy (takže již nabízíme osobní odběr ze skladu - sorry Petře :)
- také jsme dokázali aktuálně zařadit krabici Dovolená v Toskánsku (modří vědí :)
- spustili jsme sesterský slovenský Vino-klub.sk (díky Juraji!)
- 11.11. jsme snědli 150 porcí svatomartinských hus na celodenním mejdanu (naštěstí i s Vámi :)
- z kanceláře jsme prodali mnoho stovek litrů skvělého burčáku včetně toho červeného (díky Révě Rakvice)
- také jsme spustili prodejnu jednosudových single malt whisek na bedna-whisky.cz (díky Ursi!)
- prodali jsme stovky a stovky nejlepší čokolády na světě (Amedei) a také jsme do nabídky dokázali opět vrátit skvělé francouzské paštiky - teda terriny (mňam!)
- máme 806 fanoušků na Facebooku - www.facebook.com/vinoklub (a hojně nám přispívají! budeme se také soustředit na náš blog - www.vinoviny.cz - díky Hance!)
- letošní vánoční kartony měly o moc lepší barvu než ty loňské
- sami sobě jsem dokázali, že jsme vepředu, když jsme nic od žádného konkurenta neokopírovali

VÝSLEDOVKA:

3 nejprodávanější moravská vína
- Cépage - Rulandské modré rosé 2008 - Nové Vinařství
- Královna Kateřina - Chardonnay pozdní sběr 2008 - Réva Rakvice
- Slunce Moravy - Tramín červený výběr z bobulí 2006 - Réva Rakvice

3 nejprodávanější vína z dovozu
- Fragolino (neodolatelné jahodové perlivé víno skvělé kvality)
- Estrella (super cenově výhodné bobulové muškátové víno ze Španělska)
- (Beaujolais - úžasný ročník 2009 - kromě jednoho je ale VYPRODÁNO)
- Wachauer Riesling (typický příklad perly, kterou pro Vás Veronika objevila u usměvavého vinaře)

Z těchto 6 šampionů Vašich srdcí jsme Vám sestavili prostě Best of... 2009 za 999 Kč (místo 1085 Kč). Ze složení této krabice však raději nedělejte žádné statistické závěry o národních preferencích :))

3 nejúspěšnější vinařství v našem portfoliu
- Réva Rakvice (nejširší nabídka moravských vín, tradičně skvělá kvalita za výborné ceny)
- Nové Vinařství (skvělá vína v moderním podání našim zákazníkům evidentně konvenují)
- Vinařství Šilinek (skvělý poměr cena/výkon a několik nejvyprodávanějších lahůdek)

2 skokani roku
- Chateau Lednice (vína z vinic vinařské školy v Lednici překvapila velmi vysokou kvalitou za velmi příznivé ceny)
- Víno Hort (jak vidno, pan vinař Hort má své příznivce úplně všude)

1 nejdivočejší marketingová akce vinařství
- Reisten a jeho 1+1 krabice ZDARMA (odvahu tohoto vinařství už asi nikdo nepřekoná)

3 nejpřekvapivější prodejní úspěchy (velmi subjektivně :)
- prodej nejlepšího portského na světě a prodej certifikátů na nejunikátnější víno v ČR - Edelspitz 1884 (překvapilo mě, kolik lidí si to dopřálo :)
- Beaujolais (tady mě překvapilo, jak moc vyhrálo Beaujolais nad Svatomartinským vínem), (osobně se tomu nedivím)
- Beniamino (denní dávka sektu), Čokolády (převážně hořké), Paštiky (vyhrály to opět francouzské)

2 nejtrvanlivější prodejní úspěchy:
- Bobule (kéž nikdy neskončí..., aktuálně máme již verzi 8, z nichž Červené Bobule již doprodané :(( )
- Vánoce v krabici (Kéž už jsou zase zpátky..., ve verzi 4)
- kniha - malé vydání (verze SUMO) Velké-knihy fotografií Helmuta Newtona - vždy, když je, tak ji vykoupíte :) Což teď můžete udělat teď a zde.

Výsledkem doufáme bylo, že jsme Vám i v krizovém roce zpříjemnili život... život s vínem... s námi...
děkujeme Vám!!!!

Váš Radek z Víno-klubu (a taky Veronika, Monika, Majka, exLucka 1, exLucka 2)
P. S. Správný manažer by prý pod sebou měl mít maximálně 5 lidí - více se dočtete zde.

P. P. S. a teď jdeme přecenit Nové Vinařství (moc nás to mrzí, doufáme, že nepřijdou o pozice, jak si jistě přeje jejich opozice)

P. P. P. S. Dnes má smutné výročí oblíbený zpěvák Michal Tučný, proto na jeho památku na jeden den zlevňujeme všechna (19 druhů) Chateauneuf de Pape o 111 Kč (protože je 11.1.). Pokud máte báječnou ženskou nebo pokud jste báječnej chlap, tak si tím zajistíte báječnej život plnej báječnejch dní bez útrap!!! (minimálně po celý rok :) Ceny začínají již od 458 Kč :))