pondělí 24. března 2008

Datum: 20.3.2008
Akce: První online degustace Rieslingu
Místo: Chat Víno-klubu

Ve Víno-klubu jsme zavedli příjemnou aktivitu při které společně archivujeme a ochutnáváme vybraná vína. Prvním z řady výběrů Archiv of ... byl Riesling 2005 z Reistenu. Ve čtvrtek 20.3. jsme ochutnávali první lahev a budeme tak činit co půlrok. Další ochutnávka je plánovaná na 23.9. Byl to takový intimní příjemný večer, kdy jsme se dělili o společné poznatky s Víno-klubáky a jejich zvědavými rodinnými příslušníky.
Naše závěry z 1.ochutnávky: Voněl a chutnal jako právě nakrájený ananas a na jazyku štipkal jako když se slízne vytékající šťáva z toho ananasu. Byla tam totiž vyšší kyselinka a zároveň pomalu se projuvující mineralita - typická pro trať Valtická, Mikulov. Barvu jsme přirovnali k bílku bio vejce od slepice z Vysočiny.
Těšíme se na další zjišťování, kam se víno posune za další půlrok ležení. ;-)