pátek 11. prosince 2020

JAK VYBRAT VÍNO JAKO DÁREK?

Tento rok je pro mnohé z nás jiný než předchozí, mnoho nových návyků jsme si museli osvojit, některé tradice oželet, ale ta základní životní jistota je pořád platná: VÍNO JE DÁREK JAKO VÍNO ;-)  
JAK SPRÁVNĚ VYBRAT VÍNO JAKO DÁREK?


Při vybírání lahve vína jako dárku byste se měli trefit do preferencí obdarovaného, co do barvy (bílé, červené, růžové), cukru (suché nebo s vyšším obsahem zbytkového cukru), možná i co se týče odrůdy (možná Ryzlink rýnský, Sauvignon, Pinot noir nebo Primitivo/Zinfandel?) a třeba i na zemi původu vína (z Čech a Moravy nebo z Itálie, Francie nebo z nového světa - ve vinařském slova smyslu ;-)

Někdy je důležité dárek dobře vypointovat - třeba skrze vtipnou etiketu nebo účel, kdy a k čemu se dané víno pije. (Třeba Pét-Nat Piu Piu je pro české prostředí vypointovaný dost;-))

Někomu záleží na ceně vína - ať už vysoké, nebo nízké, ale s dobrým výkonem.

A nesmíme zapomínat, že perfektní dárek často mívá bublinky!

A úplně nejlepší je darovat dobré víno, o kterém sami víte, že vám chutná. Co jste s námi pili a co vám chutnalo, zjistíte v sekci Vypito vašeho zákaznického účtu.


JEŽÍŠKŮV SEZNAM

Všechny naše Ježíškovy tipy hledejte tady.


V dnešní hektické době už není čas na hrdinství, ale máme pro Vás řešení. Protože Vám Vaši nejmilejší asi dopis pro Ježíška nepředali, sestavili jsme seznam přání, který pro Vás bude jednoduchým vodítkem k nákupu.

Vaši blízcí a nejbližší jsou letos od Vás možná vzdáleni víc, než byste si přáli. Pokud nebudete moct dárek předat osobně, pošleme vína za Vás. Napište nám do poznámky třeba i vzkaz, který vytiskneme a k balení připojíme.


A když opravdu nevíte, co vybrat...


Vystavíme vám POUKAZY na libovolnou hodnotu, se kterými si obdarovaní sami vyberou, na co mají chuť. Napište nám prosím na info@vino-klub.cz, kde spolu všechno doladíme.


Pro manžela - suchý moselský Riesling
Wiltinger Riesling - trocken, 2018


Moselský Riesling z prestižního německého vinařství Reichsgraf von Kesselstatt. Krásný, čistý projev moselského Rieslingu - nejprve cítíme ovocné tóny bílých broskví, poté se ve sklence odhalí hladké petrolejové tóny vyzrálého Rýňáku. Čím déle ho necháte v ledničce rozpitý, tím lépe - i po otevření zraje do krásy.


Pro manželku - Sileni - Sauvignon Blanc, 2020
ochrana proti vánočnímu stresu a šílení


Nepodceňujte blahodárné účinky aromaterapie! S citrusovo-černorybízovými tóny novozélandského Sauvignonu se zrelaxuje každý vánočním shonem vyčerpaný organismus. Jako první a jediní mám skladem ročník 2020!

Carlo Sani | Appassimento - Negroamaro - Passito - Salento IGT, suché, 2015


Pro tatínka - nejlepší italské cena/výkon
Carlo Sani - Appassimento - Negroamaro, 2015


100% Negroamaro vyrobené metodou appassimento (prokvášení na sušených slupkách), díky které je víno krásně koncentrované. Ve sklence má víno tmavě červenou barvu s fialovými odlesky. Na patře ucítíte plnou chuť vyzrálých třešní a červeného ovoce v kombinaci s vláčnými taniny. Víno je nalahvováno do krásné, robustní lahve - ve spojení se zlatým nápisem na etiketě bude efektním dárkem. Na fotce výše vypadá nápis žlutý, ale je opravdu zlatý a zlato posléze ucítíte (taťka ucítí) i v hrdle, po odstranění korku.


Pro maminku - lososově růžové Champagne
Champagne Georges Lacombe | Rosé - Brut


Na barvě záleží! Tohle pravé Champagne řekne za Vás, že svou mamku máte rádi. (Pánové, a řekne to i tchýni a vy zatím můžete decentně mlčet... ;-))


Pro rodiče, pro prarodiče - vína s vyšším obsahem antioxidantů
ZDRAVÍ V KRABICI


Popřejte svým blízkým do nového roku zdraví relevantním dárkem z Nového Vinařství! Trendem ve vinařině je udělat víno co možná nejzdravější a přitom neslevit z vůně a chuti ani o píď. Díky inovativní metodě NVR splnilo Nové Vinařství toto zadání beze zbytku (cukru)!

Pokud trávíte Vánoce u tchánů, dojde určitě i na otázku, co se bude pít. Zvolíte-li naši kolekci Vánoce v krabici, budete mít 6 výborných vín za super cenu, která jsou sestavena tak, aby se ideálně hodila ke štědrovečenímu menu (už od rána). Vy nemusíte nic vymýšlet.A pro babičku Marsaličku
Carlo Pellegrino | Anita Garibaldi - Marsala DOC - Superiore


Babička si na sladkém, fortifikovaném víně z hroznů sluncem prohřáté Sicílie určitě pošmákne. A jak znám babičky, potěší ji i objem alkoholu vyšší než 16 % ;-) Vybrali jsme pro ni Marsalu Anita s růží na etiketě a sušenými fíky, meruňkami vanilkou a medem v chuti.
Univerzální vánoční dárek
JESUS - Hibernal, 2019Správně vypointovaný dárek pro všechny. Nedokážeme si představit nic vánočnějšího než víno z řady Jesus. Do té Tomáš Krist zařazuje vždy jen jedno víno z ročníku a jen, když je úplně nejlepší :-) V roce 2019 se to povedlo s Hibernalem v pozdním sběru z tratě Nivy.

Nám, nám, narodiiiil sa! 
Pro dceru (vnučku) a pro syna (vnuka) - princezna a žabí princ
Esterházy - Die Prinzessin Rosé, 2019
Esterházy - Froschkonig, 2017Pokud máte už zletilé děti, pak je víno s nápaditým názvem a etiketou přenese zpět do dětství. Celou pohádku o skvělém vinařství Esterházy z rakouského Burgenlandu (Falstaff ***) si přečtete v kolekci Best of... ESTERHÁZY.Pro BIO
Sicilský Pinot Grigio - Grifone, 2019Jak poznat správnou cílovou skupinu? Pije vodu z kohoutku a snídá pohankovo-jahelnou kaši se lněným olejem. Tato skupina kromě kvality vína ocení i fakt, že bylo vyrobeno z ekologicky pěstovaných hroznů.


JEN NÁŠ-Š-Š ŠUMÁK
Pét-Nat: Přírodní šumivé víno pro insidery


Chtěli jsme si ho vypít sami, ale nakonec nám došlo, že největší radost je ta, o kterou se můžete podělit, proto nyní dáváme do placu (na web) všechny lahve, co na skladě máme ;-)

My mu s láskou říkáme NÁŠ ŠUMÁK, protože na jazyku pěkně praská a štipká jako citrusový vitacit, který si určitě pamatujete z dětství ;-) Je krásně osvěžující, ovocný, lehký, s citrusovými tóny a kyselinkou mladého Ryzlinku vlašského.

Všechno o našem prvním Pét-Natu jsme vám napsali tady: http://vinoviny.vino-klub.cz/2020/05/pet-naty-prirodni-sumivy-original.html
Pro Radku Kučerovou - šťavnaté, voňavé, kousací

RK Riesling, 2018Tohle víno jsme s Veronikou náhodně obě degustovaly ve stejný čas. A obě jsme ho ten samý den i dopily, a pak jsme si volaly, jak je to dobrý ;-) Jedná se o polosuchý Riesling, ale nebojte se vyššího cukru. Díky šťavnaté kyselince rozhodně není fádně sladké a navíc si drží odrůdový charakter moselského Rieslingu. Je to vhodné víno na nervy, k práci, k žehlení, dá se pěkně popíjet u čtení, i k adventní meditaci pod dekou na terase. (A ženy, tajemství, manžel si dá s Vámi, i když tvrdí, že na sladké není... ;-))


Žádné komentáře: