neděle 1. listopadu 2009

VÍNO-TÝDNE aneb TOP 6 - 26.10. - 1.11.

Jak je vidět a jak se sluší na začátek listopadu, seznam našich NEJPRODÁVANĚJŠÍCH VÍN se nám krásně vybarvil.
Žebříčku už několikátý den vévodí námi znovuobjevené jahůdkové lehce perlivé a příjemně sladké italské víno - FRAGOLINO. Kupují ho muži ženám a ženy sobě :)
Dvojkou je sametový Pinot noir (aneb Rulandské modré) z vinařství Spielberg. Pomáhá mu fakt, že si ho oblíbili hosté jednoho významného pražského hotelu a že se dá univerzálně kombinovat s různými kulinářskými experimenty.
Rulandské modré rosé z Nového Vinařství je vůbec nejoblíbenější růžové tohoto roku, mezi Top víny je zaslouženě.
Zlatý Muškát moravský z vinařství Šilinek byl nejlepším Muškátem na Valtických vinných trzích. Je vidět, že i u Vás vybojoval stupně vítězů. Sami vinaři teď sází na svůj čerstvý Tramín červený!
Se svým extra sladkým a nízko-alkoholovým Tramínem boduje podruhé Nové Vinařství. Určen zejména ženám - jen tak nebo jako výborný střik :)
Šestici uzavírá krásný voňavý a svěží Ryzlink vlašský ze Spielbergu (2. zářez pro ně!). Pamatujeme si ho podle příjemné vůně zeleného čaje. Takové zenové a skvěle cenové víno :)